Протокол домашнього догляду за жирною і проблемною шкірою

⠀⠀⠀

Жирна та проблемна шкіра вимагає особливого підходу. Помилково вважати, що основу догляду за проблемною шкірою становить виключно боротьба з двома основними проблемами - жирністю і недосконалостями (акне, чорними точками і ін.). Жирна та проблемна шкіра точно так же вимагає зволоження, живлення і захисту від навколишнього середовища, але, з огляду на присутні проблеми, важливо скласти правильну схему по догляду з чіткою послідовністю і частотою використання тих чи інших засобів.

Важливо: перш, ніж приступити до активного догляду, важливо виявити причину жирності і недосконалостей на обличчі. Це може бути як неправильний догляд, так і внутрішні проблеми з організмом, спровоковані неправильним харчуванням, способом життя, шкідливими звичками, гормональними порушеннями або іншими проблемами, виявити які зможе тільки лікар. Косметика - це супутній засіб за рішенням проблеми акне, тому, в першу чергу, важливо звернутися до фахівця і отримати кваліфіковану допомогу.

В даному протоколі розглянемо засоби для жирної і проблемної шкіри Academie, а також докладну схему їх використання. Стандартна схема по догляду виглядає наступним чином (сірим позначені процедури, які необхідно проводити 1-2 рази в тиждень):

Демакіяж -> Очищення -> Ексфоліація -> Маска -> Тонізування -> Лікування -> Захист

Будь-який догляд за обличчям необхідно розділяти на денний і нічний, оскільки в різний час доби шкіра має різні потреби. Крім того, в організмі протікають різні потреби, під які необхідно підлаштовувати догляд.

1 етап: демакіяж

Для зняття макіяжу з жирної шкіри краще всього використовувати міцелярну воду. Вона м'яко розчинить косметику, а також поверхневі забруднення, при цьому не залишить на обличчі неприємної плівки і чудово підготує шкіру до вмивання. Якщо ви віддаєте перевагу наносити стійкий макіяж на очі (стійкі тіні, туш), можна скористатися спеціальним засобом для зняття макіяжу з очей.

Міцелярна вода Derm ActeЗасіб для демакіяжу очей Дромська синя волошкаДвофазний засіб для демакіяжу очей

2 етап: очищення

Для очищення жирної і проблемної шкіри ідеально підійдуть м'які засоби з антибактеріальним і себорегулюючим ефектом. Якщо шкіра в той же час є зневодненою, слід звернути увагу на більш зволожуючі засоби.

Очищаючий "зелений" гель - засіб, розроблений спеціально для жирної і проблемної шкіри. Має виражений себорегулюючий ефект, бореться з висипаннями і запобігає їх появу, матує без пересушування, глибоко очищає, робить шкіру гладкою і свіжою.

Гель для вмивання "Прованський лимон". Має трохи м'якшу формулу, ніж "зелений" гель, підійде для комбінованої шкіри з жирною Т-зоною. Містить рослинні масла і екстракти, що благотворно діють на шкірний покрив.

Якщо шкіра жирна, але в той же час має зневоднений характер, можна скористатися більш щадним і зволожуючим засобом - наприклад, мусом для вмивання. Для очищення шкіри з пігментацією рекомендуємо до використання спеціальний освітлюючий гель. 

Очищаючий зелений гель Гель для вмивання Прованський лимон

3 етап: ексфоліація (1-2 рази на тиждень)

Жирну і проблемну шкіру важливо якісно ексфолювати - мертві клітини шкіри можуть перешкоджати секреції шкірного сала, що може призводити до забивання пор і появи нових запальних елементів.

Подвійні пілінг-спонжі демонструють приголомшливий ефект на проблемній і жирній шкірі - поєднання механічної та кислотної ексфоліаціі очищає пори, розгладжує шкіру, покращує колір обличчя і перешкоджає появі нових недосконалостей.

Для м'якого, але глибокого очищення можна вибрати розігріваючу пасту-ексфоліант, яка, завдяки термо-ефекту, розкриває пори і забезпечує глибоке очищення. Паста підходить для всіх типів шкіри і може застосовуватися незалежно від пори року.

Для механічної ексфоліації варто вибрати рослинний пілінг з водоростями, який м'яко, але ефективно видаляє ороговілі клітини шкіри. Гоммаж з кремнієм і вітаміном Е - ідеальний вибір для власників шкіри з нерівним рельєфом, розширеними і забитими порами.

Гоммаж з кремнієм і вітаміном ЕПодвійні пілінг-спонжіРослинний пілінг з водоростямиРозігріваюча паста-ексфоліант

4 етап: маска для обличчя (1-2 рази на тиждень)

Маски для обличчя - це must have для жирної і проблемної шкіри. Очищаючі і матуючі маски допомагають глибоко очистити шкіру від забруднень і увібрати надлишки себума, а зволожуючі і живильні маски - заповнюють брак того, чого шкірі не вистачає. Для жирної шкіри можна використовувати абсолютно різні маски, щоб забезпечити максимально різнобічний догляд.

Основна маска для жирної і проблемної шкіри - це глиняна очищаюча маска. Вона очищає вміст пір і звужує їх, матує шкіру, вирівнює колір обличчя і робить шкіру гладкою, а також впливає на запальні елементи.

Дуже важливо доповнити догляд зволожуючою маскою, яку можна використовувати як самостійно, так і після застосування глиняної маски (глиняні маски можуть трохи підсушувати шкіру). Така маска відновить водний баланс шкіри, додасть їй м'якість і еластичність.

Відмінним рішенням для жирної шкіри стане абрикосова маска, яка відноситься до засобів "миттєвої краси". Її можна використовувати епізодично перед важливими заходами, коли потрібно швидко привести шкіру в порядок. Легка гелева текстура маски комфортна в нанесенні і абсолютно не провокує жирність. Після застосування шкіра сяє і світиться здоров'ям.

Для профілактики старіння і заповнення нестачі вітамінів в шкірі ідеально підійде мультивітамінна маска - вона заряджає шкіру будь-якого типу енергією, покращує колір обличчя, а також відтягує старіння.

Очищаюча глиняна масказволожуюча маскамультивітамінна маскаАбрикосова маска

5 етап: тонізування

До питання тонізації жирної і проблемної шкіри потрібно підходити серйозно. Якщо висипань багато і турбують вони часто, варто звернути увагу на спеціальний лосьйон, який цілеспрямовано працює з запальними елементами. В іншому випадку можна використовувати більш зволожуючі засоби.

Очищаючий лосьйон Юваніл має виражену дію проти недосконалостей. Засіб матує і тонізує шкіру, а також має антибактеріальну дію, пригнічуючи ріст несприятливої мікрофлори, м'яко підсушуючи запалення і запобігаючи появі нових.

Дія нормалізуючого лосьйону направлена більше на контроль секреції шкірного сала - такий засіб підійде в разі, якщо основною проблемою є жирність шкіри, а не недосконалості.

Також для жирної і проблемної шкіри можна використовувати тонізуючий лосьйон і зволожуючий безалкогольний тонік (для змішаної шкіри), або гіпоалергенний тонік для особливо чутливої і реактивної шкіри.

лосьйон Юваніл нормалізуючий лосьйон

6 етап: лікування

6 етап догляду полягає в нанесенні найактивніших в догляді засобів - сироватки та крему для обличчя. У догляді за жирною і проблемною шкірою ні в якому випадку не можна забувати про зволоження, тому сироватку можна сміливо вибирати зволожуючу, з легкою і швидко поглинаючою текстурою. Також можна використовувати спеціальне масло для проблемної шкіри, яке не тільки буде боротися з недосконалостями, але і гідратувати та живити епідерміс.

Сироватки для жирної і проблемної шкіри можна використовувати як вранці і ввечері, так і тільки на ніч - в залежності від стану шкіри.

Супер зволожуюча сироватка Гідрадерм 24 години ідеально зволожить жирну і проблемну шкіру. Легка текстура засобу не залишає липкої або жирної плівки, готує шкіру до нанесення крему і підсилює її дію. Зневоднена жирна шкіра отримує необхідну порцію вологи, що в результаті знижує надмірне вироблення себума.

Масло-догляд для проблемної шкіри Французький розмарин - це чудовий вибір для боротьби з недосконалостями. Засіб абсолютно нежирний, некомедогенний, швидко вбирається і залишає після себе приємну і оксамитову шкіру. Есенціальні масла в складі активно борються з недосконалостями і перешкоджають появі нових.

Сироватка Гідрадерм 24 годиниМасло-догляд для проблемної шкіри Французький розмарин

Креми для жирної і проблемної шкіри варто вибирати виходячи з її стану та потреб, а також пори року. У теплу пору року варто звернути увагу на більш легкі текстури, в холодну - на більш насичені, які будуть захищати шкіру від негоди. Також в догляд можна ввести крем з більш поживною текстурою для використання в нічний час.

Найбільш ефективний засіб в боротьбі з недосконалостями - Очищаючий крем Юваніл, дія якого спрямована на акне. Він має легку текстуру, швидко вбирається і підходить для використання в якості бази під макіяж. Засіб можна використовувати і вранці, і ввечері, однак, можна обмежитися тільки нічним застосуванням, а вдень використовувати більш матуючі текстури або поживні (взимку).

У денний час доби можна використовувати легкі засоби з флюїдною текстурою. Наприклад:

- нормалізуюча емульсія - зволожує і матує шкіру, звужує пори, забезпечує тривалу матовість шкіри і оксамитовий ефект;
- гель-контроль блиску "Французька лаванда" - забезпечує шкірі природну матовість протягом усього дня, а також звужує пори, при цьому наповнюючи шкіру вологою;
- легкий зволожуючий і очищающий гель (новинка) - зволожує і матує жирну, але в той же час зневоднену шкіру. Дарує втрачене сяйво, а також повертає шкірі тонус.

Для нічного догляду або для використання в холодну пору року ідеально підійде нормалізуючий крем. Це засіб з більш щільною і насиченою текстурою зволожує і живить шкіру, в той же час контролюючи секрецію себума і відновлюючи нормальне функціонування клітин.

Очищаючий крем Юванілнормалізуюча емульсіяГель-контроль блиску Французька лавандаЛегкий зволожуючий і очищающий гельнормалізуючий крем

Видимий і швидкий результат демонструють також засоби для локального застосування - такі, як олівець проти недосконалостей Ірис-цинк 17. Він призначений для точкового нанесення на запальні елементи. Засіб моментально підсушує прищик, пригнічує розмноження хвороботворних бактерій і знімає почервоніння.


7 етап: захист шкіри

Під захистом шкіри мається на увазі використання спеціальних засобів, які захищають шкіру від негативного впливу навколишнього середовища. Це відноситься до забруднень (особливо актуально для мешканок мегаполісу), а також до УФ-випромінювання, яке згубно впливає на шкіру.

Для захисту жирної шкіри від сонця рекомендуємо використовувати зволожуючу захисну емульсію з SPF30. Вона має легку, флюїдну текстуру, завдяки чому не обтяжує шкіру, не забиває пори і не створює жирність на обличчі. Можна використовувати замість основного денного крему.

Для захисту шкіри від забруднень навколишнього середовища компанія Academie створила спеціальний спрей-димка. Він зволожує і освіжає шкіру, а також створює спеціальний захисний бар'єр, який запобігає поглинанню шкірою різних побутових і зовнішніх забруднень. Спрей діє за типом термальної води - його можна наносити як на чисту шкіру, так і поверх макіяжу.

Спрей-димка проти забрудненьЗволожуюча захисна емульсія

06 жовтня 2020

Написати коментар

Ми автоматично визначили вашу мову як українську.
Ви можете змінити її тут:

Українська Російська