Протокол домашнього догляду за сухою і дуже сухою шкірою з косметикою Academie

Суха або дуже суха шкіра - дуже поширена проблема в XXI столітті. Сухість шкіри може бути конституційною (генетичною), або ж викликаною неправильним способом життя, живлення, гормональними проблемами або іншими неполадками в організмі. При цьому, багато часто плутають поняття сухості і зневоднення шкіри, що призводить до неправильного догляду за шкірою і, як наслідок, незадовільних результатів. Для початку, розберемося, в чому відмінності цих двох проблем.

Суха шкіра - це протилежний тип жирній шкірі. Жирна шкіра характеризується надмірним виробленням ліпідів (себума). При цьому, жирна шкіра може бути дегідратованою (зневодненою), що, власне, може бути однією з багатьох причин жирності - шкірі не вистачає вологи і вона "самозволожується" за рахунок ліпідів. Суха ж шкіра відрізняється сильною нестачею ліпідів. Така шкіра має вузькі і практично непомітні пори, часто шорстка і не дуже приємна на дотик, відрізняється відсутністю будь-якого сяйва і присутністю нездорового кольору обличчя. Також суха шкіра часто викликає дискомфорт - печіння, свербіж, почервоніння і різку реакцію на зміну косметики або кліматичних умов.

Зневоднення - це не тип, а стан шкіри. Збезводненою може бути абсолютно будь-яка шкіра, якій сильно не вистачає вологи. Вона характеризується мінливим станом (була нормальна, стала жирна з сухими ділянками), на ній можуть з'являтися лущення при наявності жирного блиску, шкіра стає в'ялою, стан і розмір пір не має постійності. Дуже часто шкіра стає зневодненою при перельотах, сильному стресі, або ж в залежності від сезону і погодних умов - найчастіше в спеку при тривалому перебуванні на сонці або взимку, коли шкіра страждає від зміни температур і сухого повітря.

Для сухої шкіри рекомендується використання як зволожуючих, так і поживних, багатих ліпідами засобів. В даному протоколі ми розглянемо засоби для сухої і дуже сухої шкіри від Academie, а також схему їх використання. Стандартна схема по догляду виглядає наступним чином (сірим позначені процедури, які необхідно проводити 1-2 рази в тиждень):

Демакіяж + очищення -> Ексфоліація -> Маска -> Тонізування -> Лікування -> Захист

Будь-догляд за обличчям необхідно розділяти на денний і нічний, оскільки в різний час доби шкіра має різні потреби. Крім того, в організмі протікають різні потреби, під які необхідно підлаштовувати догляд. Важливо також змінювати догляд протягом року, оскільки в залежності від погодних умов змінюється і стан шкіри, і її потреби. Влітку догляд може бути більш легкий, взимку - більш насичений.

1 етап: демакіяж + очищення

Основне правило очищення сухої і дуже сухої шкіри - використовувати максимально м'які і щадні очищаючі продукти. Найбільш оптимальним рішенням стане спеціальне очищаюче молочко - воно підходить і для зняття макіяжу, і для очищення шкіри, не містить в своєму складі агресивних мильних компонентів, м'яко очищає і не порушує гідроліпідну мантію шкіри.

В асортименті Academie представлено два м'яких молочка - з екстрактом овернської мальви, а також гіпоалергенне. Вони якісно видаляють косметику і забруднення, а також максимально дбайливо доглядають за сухою шкірою, наповнюють її вологою і захищають від сухості. Якщо ви наносите стійкий або активний макіяж на очі, рекомендуємо скористатися спеціальним засобом для демакіяжу очей, яке не тільки м'яко видалить мейк-ап, але і пом'якшить, зволожить та наситить суху шкіру.

Засіб для демакіяжу очейДвофазний засіб для демакіяжу очейГіпоалергенне молочкоМолочко для вмивання і демакіяжу Овернська мальва


2 етап: ексфоліація (1-2 рази на тиждень)

Суха шкіра потребує якісного, але виключно дбайливого відлущування мертвих клітин. Своєчасна ексфоліація шкіри забезпечить їй більш гладкий рельєф, бархатистість і м'якість. Однак, до вибору відлущуючих засобів варто підійти з усією серйозністю - вони повинні бути дуже м'якими і щадними.

Для відлущування сухої шкіри ідеально підійде розігріваюча паста-ексфоліант, яка за рахунок нагрівання на шкірі забезпечує не тільки видалення мертвих клітин, але і більш глибоке очищення. Засіб працює дуже дбайливо, тому не травмує і не дратує суху шкіру. Для механічного відлущування можна застосовувати рослинний пілінг з морськими водоростями або гоммаж з кремнієм і вітаміном Е (не рекомендується використовувати для чутливої шкіри). Для ексфоліаціі більш вікової шкіри можна використовувати подвійні пілінг-спонжі.

Гоммаж з кремнієм і вітаміном ЕПодвійні пілінг-спонжРослинний пілінг з водоростямиРозігріває паста-ексфоліант


3 етап: маска для обличчя (1-2 рази на тиждень)

Маска для обличчя є незамінним етапом у догляді за сухою шкірою обличчя. Маски допомагають зняти дискомфорт, наситити, зволожити і пом'якшити шкіру, відновити її після стресу, а також швидко привести в порядок перед важливим заходом.

Медова маска - це чудовий поживний і пом'якшувальний анти-стрес засіб для сухої шкіри. Вона швидко зніме дискомфорт, подарує шкірі м'якість і еластичність, наповнить шкіру поживними компонентами, усуне лущення і відчуття стягнутості. Абсолютний must have для бідної ліпідами шкіри!

Маска-сяйво "Бургундська чорна смородина" відноситься до засобів миттєвої краси. Вона моментально зволожує шкіру і дарує їй комфорт, знімає дискомфорт, а також розгладжує шкіру і надає їй сяйво зсередини.

Зволожуюча маска швидко відновлює водний баланс, наповнює шкіру вологою, зберігає воду всередині клітин і запобігає зневодненню.

Мультивітамінна маска - незамінний засіб для всіх типів шкіри, у тому числі сухої. Це своєрідний вітамінний коктейль для шкіри, який відповідає за здоровий і бадьорий колір обличчя, заряджає шкіру енергією і запобігає старінню шкіри.

Маска-сяйво Бургундська чорна смородинаМедова масказволожуюча маскамультивітамінна маска


4 етап: тонізації

Для тонізації сухої шкіри, так само як і для вмивання, краще вибрати м'які і щадні засоби. Ідеально підійде м'який гіпоалергенний тонік, який відновлює рН шкіри, а також заспокоює її і дарує комфорт. Також чудово підійде зволожуючий тонік з лінійки Hydraderm, який наповнює шкіру вологою і чудово тонізує.

зволожуючий тонік

5 етап: лікування

Цей етап ділиться на два підетапи - нанесення сироватки, потім - крему для обличчя. Цим засобам варто приділити особливу увагу, оскільки саме вони є ключовими в догляді за сухою шкірою і виконують основні функції.

В першу чергу, на шкіру наноситься сироватка. Для сухої шкіри краще вибрати зволожуючу сироватку з легкою гелево-флюїдною текстурою, а крем вибрати більш насичений і щільний. Для сухого епідермісу незамінною буде суперзволожуюча сироватка Гідрадерм 24 години, яка забезпечує глибоке зволоження і утримання вологи в клітинах. Також ідеально для сухої шкіри (особливо в холодну пору року) підійде зволожуюче масло-догляд Овернська малина, яке створює на шкірі невидимий захисний бар'єр і оберігає шкіру. Якщо шкірі не вистачає сяйва і вона виглядає тьмяною, рішенням стане легка абрикосова сироватка, яка миттєво перетворює обличчя. Якщо шкіра схильна до почервоніння, варто звернути увагу на масло-догляд з Римською ромашкою, яке чудово заспокоює і відновлює.

Суперзволожуюча сироватка Гідрадерм 24 годиниАбрикосова сироваткаМасло-догляд Овернська малинаМасло-догляд проти почервоніння Римська ромашка

Після сироватки обов'язково наноситься крем, який "закриває" серум, а також виконує свої, не менш важливі функції - живлення і захист шкіри.

Для сухої шкіри ідеально підійдуть такі креми:

Поживний крем "Гасконська слива" - чудовий поживний крем з маслом сливових кісточок, який інтенсивно живить суху шкіру, повертає життєві сили і енергію, а також захищає її від несприятливих факторів навколишнього середовища, пом'якшує і відновлює. Містить велику кількість рослинних компонентів, які сприятливо впливають на шкіру.

Суперзахисний крем Ультра-протектор - чудовий засіб для захисту шкіри від навколишнього середовища, глибокого живлення, зволоження, а також відновлення. Має приємну, але багату текстуру, яка обволікає шкіру і створює захисний бар'єр.

Поживний зволожуючий крем Комфорт - базовий засіб для задоволення всіх потреб сухої шкіри. Живить, зволожує, захищає шкіру, повертає пружність і еластичність, робить шкірний покрив м'яким і оксамитовим.

Зволожуючий крем Гідрастіан - зволожуючий і живильний засіб, який чинить anti-age ефект, за рахунок чого ідеально підходить для шкіри з першими ознаками старіння. Текстура середньої щільності швидко вбирається в шкіру, при цьому формує захисний бар'єр, що оберігає шкіру від навколишнього середовища і запобігаючи сухість.

Вітамінізований зволожуючий крем - ідеально підійде для застосування в більш теплу пору року або міжсезоння, оскільки крем має текстуру середньої щільності. Заряджає шкіру життєвими силами і енергією, зволожує, дарує сяйво, повертає тонус і покращує колір обличчя. Ефективний як для молодої, так і більш зрілої шкіри.

Поживний зволожуючий крем КомфортВітамінізований зволожуючий кремСуперзахисний крем Ультра протектор
Поживний крем Гасконська сливаЗволожуючий крем Гідрастіан

Для дуже сухої шкіри варто звернути увагу на найбільш насичені і багаті текстури:

Гіпоалергенний денний захисний крем - засіб з насиченою і щільною текстурою, яке глибоко живить і захищає шкіру від всіляких зовнішніх факторів. Пом'якшує, дарує комфорт, запобігає пересихання, лущення та свербіж, викликані сухістю.

Поживний відновлювальний крем Дермоніл - засіб з досить щільною текстурою для екстремально сухої шкіри, ідеально підходить для використання в холодну пору року, в міжсезоння або в період стресу. Глибоко живить і зволожує суху шкіру, захищає її, дарує відчуття полегшення.

Інтенсивний поживний крем - засіб з сильними поживними і зволожуючими властивостями, який захищає суху шкіру, наповнює її вологою і поживними компонентами, дарує комфорт, м'якість і еластичність.

Інтенсивний живильний кремПоживний відновлювальний крем ДермонілГіпоалергенний денний захисний крем

Для нічного догляду за сухою шкірою варто звернути увагу на крем з екстрактом прованської троянди, який підсилює регенерацію шкіри, зволожує і живить, пом'якшує, відновлює і покращує колір обличчя.

Нічний крем з екстрактом прованської троянди

6 етап: захист

До цього етапу відноситься захист шкіри від навколишнього середовища (ультрафіолет, забруднення). Під час активної сонячної активності незамінним є використання засобів з SPF-фактором. Таким є захисний крем від забруднень і ультрафіолету з SPF50, який не тільки захищає шкіру, але і зволожує. Засіб можна використовувати в якості основного крему влітку, а також регулярно після косметологічних процедур незалежно від пори року.

Для захисту шкіри від забруднень навколишнього середовища рекомендується використання спеціального спрея-димки. Він зволожує і освіжає шкіру, а також створює спеціальний захисний бар'єр, який запобігає поглинанню шкірою різних побутових і зовнішніх забруднень. Спрей діє за типом термальної води - його можна наносити як на чисту шкіру, так і поверх макіяжу.

Спрей-димка проти забрудненьЗахисний крем

09 жовтня 2020

Написати коментар

Ми автоматично визначили вашу мову як українську.
Ви можете змінити її тут:

Українська Російська