Протокол домашнього догляду за комбінованою шкірою від Academie

Комбінований (змішаний) - це досить специфічний тип шкіри, який володіє характеристиками як сухої, так і жирної і іноді навіть проблемної шкіри. Як правило, комбінована шкіра - це більш жирна Т-зона і нормальна/суха периферія обличчя. На сьогоднішній день, комбінований - це найпоширеніший тип шкіри в світі. У догляді за комбінованою шкірою допускається чимала кількість помилок. В основному, полягають вони в акцентуванні уваги на боротьбу з однією проблемою. Наприклад, при жирній Т-зоні весь догляд за змішаною шкірою спрямований на боротьбу з жирністю, або на боротьбу з сухістю, що призводить до збільшення іншої проблеми і погіршення стану шкіри.

В даному протоколі ми розглянемо основні принципи догляду за комбінованою шкірою, а також розберемося, які засоби краще використовувати, в якому порядку і з якою частотою.

Стандартна схема по догляду виглядає наступним чином (сірим позначені процедури, які необхідно проводити 1-2 рази в тиждень):

Демакіяж -> Очищення -> Ексфоліація -> Маска -> Тонізування -> Лікування -> Захист

Будь-який догляд за обличчям необхідно розділяти на денний і нічний, оскільки в різний час доби шкіра має різні потреби. Крім того, в організмі протікають різні потреби, під які необхідно підлаштовувати догляд.

1 етап: демакіяж

Для демакіяжу комбінованої шкіри можна використовувати найрізноманітніші засоби, в залежності від її стану. Найбільш оптимальним засобом буде міцелярна вода, яка підходить для очищення всього обличчя, або універсальний очищаючий засіб 2 в 1. Як правило, ці два засоби справляються як з косметикою на обличчі, так і на очах. Однак, якщо ви віддаєте перевагу наносити активний макіяж на повіки або користуєтеся дуже стійкими засобами, рекомендується використання спеціальних продуктів для демакіяжу очей - наприклад, двухфазного засобу або засобу з волошкою, які легко розчиняють косметику і додатково доглядають за шкірою повік.

Міцелярна водаУніверсальний очищаючий засіб

2 етап: вмивання

Для вмивання комбінованої шкіри варто вибирати м'які і щадні засоби. Якщо шкіра схильна до сильної жирності в Т-зоні, варто звернути увагу на гель з більш матуючою дією. Також ідеально підійде спеціальна пінка для вмивання для нормальної та комбінованої шкіри, яка діє ультра м'яко і не пересушує шкіру. Якщо в Т-зоні крім жирності є ще і висипання, можна використовувати зелений гель, але в разі його застосування варто використовувати більш зволожуючий догляд після вмивання (сироватка, крем).


3 етап: ексфоліація (кілька разів на тиждень)

Для відлущування комбінованої шкіри можна використовувати кілька засобів. Більш інтенсивні - для проблемної, більш жирної зони, для периферії обличчя, де шкіра схильна до сухості - більш м'які.

Для відлущування Т-зони можна використовувати: гоммаж з кремнієм і вітаміном Е (відмінно справляється з нерівним рельєфом і розширеними порами), подвійні пілінг-спонжі (більш шорстку сторону), а також крем-ексфоліант з французьким мигдалем. Для периферії обличчя (або повністю на все обличчя) можна використовувати пілінг-спонжі (м'яку сторону), рослинний пілінг з морськими водоростями або розігріваючу пасту-ексфоліант.

Гоммаж з кремнієм і вітаміном ЕПодвійні пілінг-спонжі

Рослинний пілінг з водоростямиРозігріваюча паста-ексфоліант


4 етап: маска для обличчя (кілька разів на тиждень)

Мультімаскінг - краще рішення для комбінованої шкіри. Перевагою такої шкіри є те, що їй підходять практично всі маски. На Т-зону рекомендується наносити очищаючі і матуючі маски - наприклад, очищувальну глиняну маску, а на периферію обличчя - зволожуючу або заспокійливу. Універсальні маски, такі як абрикосова маска, маска-сяйво (дві ці маски призначені для швидкого перетворення шкіри) зволожуюча пом'якшувальна маска (для зволоження), мультивітамінна маска (для вітамінізування, зарядження силами і енергією і запобігання старіння) або маска медова (для живлення) можуть використовуватися на все обличчя.

З великого достатку масок для обличчя, можна виділити три абсолютних must have для комбінованої шкіри. Це: очищаюча глиняна маска (на Т-зону), зволожуюча маска (на периферію або все обличчя) і мультивітамінна маска.

Очищаюча глиняна масказволожуюча маскамультивітамінна маскаАбрикосова маска

Маска-сяйво Бургундська чорна смородинаМедова маска заспокійлива маска


5 етап: тонізування

Кращий вибір для комбінованої шкіри - це універсальний зволожуючий тонік/лосьйон, який задовольнить потреби будь-якої шкіри. Зволожуючий безалкогольний тонік прекрасно зволожить та освіжить шкіру, додасть їй тонус і еластичність. Тонізуючий лосьйон "Рослини центрального масиву Франції" чудово тонізує, зволожує, освіжає і вирівнює тон обличчя. Якщо є висипання і жирність обличчя, можна використовувати лосьйон Юваніл для проблемної шкіри, протираючи ним виключно Т-зону.


6 етап: лікування

Етап лікування передбачає нанесення сироватки, а після неї - крему для обличчя.

Сироватку краще всього вибрати добре зволожуючу, з легкою, флюїдною текстурою. Ідеально з цим завданням впорається суперзволожуюча сироватка Гідрадерм 24 години, яка ідеально підходить абсолютно будь-якому типу шкіри. В якості альтернативи можна використовувати зволожуюче масло-догляд Овернська малина, яке має легку текстуру, і, як і сироватка, швидко вбирається, не залишаючи жирності. Для шкіри, якої не вистачає сяйва, можна обрати абрикосову сироватку - вона зволожує шкіру, перетворює її і дарує лиск.

Суперзволожуюча сироватка Гідрадерм 24 годиниАбрикосова сироваткаМасло-догляд Овернська малина

При виборі крему для обличчя варто звертати увагу на його текстуру і властивості. Для денного догляду оптимальними будуть:

- легка зволожуюча емульсія (ідеальна для теплої пори року);
- м'який зволожуючий крем Оксамит (ідеальний для застосування в більш прохолодну пору року або на ніч);
- киснево-стимулююча програма - актуальний засіб для мешканок мегаполісу (рекомендується застосовувати на ніч і/або в холодну пору року);
- абрикосовий аквабальзам-сяйво - підходить для будь-якого часу року, в холод рекомендується наносити за пів години до виходу на вулицю;
- гідро-матуючий флюїд "Прованський евкаліпт" - чудово підходить для теплої пори року;
- зволожуюча програма - демонструє найбільш оптимальний результат в міжсезоння і в холодну пору року;
- вінтажний фіалковий крем №27 - підходить для цілорічного використання.


Для боротьби з недосконалостями бажано використовувати спеціальний засіб для локального застосування Ірис цинк 17. Воно впливає на вогнище запалення, пригнічує розмноження бактерій, м'яко підсушує, знімає дискомфорт і почервоніння.

7 етап: захист

Захист комбінованої шкіри передбачає захист від побутових забруднень і забруднень навколишнього середовища, а також захист від ультрафіолету.

Для захисту від забруднень використовується спеціальний спрей-димка, який зволожує шкіру, фіксує макіяж, надає йому гарний фініш і безпосередньо виконує свою головну функцію - захищає шкіру від забруднень.

Для захисту шкіри від ультрафіолетових променів рекомендуємо використовувати захисну емульсію з SPF30, яка має легку флюїдну текстуру і не ускладнює шкіру.

Спрей-димка проти забрудненьЗволожуюча захисна емульсія


14 жовтня 2020

Написати коментар

Ми автоматично визначили вашу мову як українську.
Ви можете змінити її тут:

Українська Російська